İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 2064 IP Kripto Cihazı

2064 IP Kripto Cihazı

featured

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve diğer kolluk birimlerinin en önemli işlemlerinden bir tanesini yapan Kripto Ailesi içerisinde bulunan 2064 IP Kripto cihazı, haberleşmeyi uçtan uca şifreleyerek güven altına alıyor. Ağ katmanı seviyesinde geliştirilen ve haberleşmeyi baştan sona değişik yöntemlerle şifreleyen Kripto Cihazı, IEEE 802.3 Ethernet ara yüzüne sahip olan bütün uyumlu hatlar üzerinde gerçekleştirilen konuşmaları aynı anda şifreleme özelliğine sahiptir. Dünya’da askeri birlikler veya diğer kolluk görevlilerin en önemli gereksinimleri arasında bulunan haberleşme kanalları son derece gelişmiş cihazlarla korunmaktadır. Buda yapılacak olan önemli konuşmaları kayıt altına almasına veya dinlenmesine karşı güvence altına almasına yardımcı oluyor. Türkiye’ Aselsan tarafından üretilen bu cihaz yüksek korunmalı şifreleme yöntemleriyle verileri koruma özelliğini taşıyor.

Zorlu Arazi Şartlarında Kullanma Özelliği

Zorlu arazi koşullarında kullanma özelliği taşıyan 2064 IP Kripto cihazı, yerel ve geniş ağ üzerinde yapılan veri trafiğini bütünüyle gizlilik altına alarak IP paketlerini şifrelenmektedir. Taşınabilir boyutta olması ve kolaylıkla bir yere monte edilebilmesinden dolayı olarak bütün alanlarda kullanma imkanı sunuyor. Yüksek performanslı özelliklere sahip olan yerli imkanlarla üretilen Kripto cihazı ek aparatlarla veri taşımacılığını güvenli şekilde sağlayabilmektedir. Asenkron ve Ethernet haberleşme ara yüzüne sahip olan, 2070 anahtar taşıma cihazı sayesinde de verileri bir yerden farklı konuma yüksek şifreleme yöntemleriyle taşıma imkanı sunuyor. Aynı zamanda taşınan veriler kolaylıkla 2064 IP Kripto cihazına tanıtılarak kullanılabilmektedir.

Güvensiz Haberleşme Alanlarında Yüksek Performans Sunuyor

Bir ülkenin en önemli kriterleri arasında yer alan haberleşme oldukça büyük önem arz ediyor. Hal böyle ki dışarıdan edinen cihazların ne kadar güvenilir olduğu tartışılır konular arasında bulunuyor. ASELSAN firmasının dokunuşlarıyla ortaya çıkan yeni tip haberleşme sistemi sayesinde, güvensiz ortamlarda bile verilerin en iyi şekilde korunmasına yardımcı oluyor. Verilerin çalışması söz konusu olduğunda otomatik olarak kendini devre dışı bırakma veya şifreleme özelliklerinde olması güvenirliliği yüksek seviyelere çıkarıyor. ASELSAN firmasının üretmiş olduğu yeni yazılımlar sayesinde Data Link katmanında bir uçtan diğer uca giden bütün konuşmalar şifrelenerek güven altına alınabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap