İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Silahlar
  3. Altay AR-12 Pompalı tüfek

Altay AR-12 Pompalı tüfek

featured

Altay AR-12 Pompalı tüfek.Altay AR-12 Pompalı tüfekler ailesinde en şık ve sade görünüme sahip olan bu tüfek ergonomik şekilde tasarlanmıştır. Kolaylıkla kavranabilen tüfek kullanım yerine göre yüksek performanslar sunma kabiliyetiyle üretilmiştir. Tasarımı M16’yı andıran Altay Ar-12 pompalı tüfeği, mat siyah özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Kolay kavranabilen dipçik, tutumu sertleştirecek olan tutacağı sayesinde oldukça profesyonel görüntü sağlıyor. Kubuz ve el kundağı avantajı sayesinde birçok kullanıma uygun şekilde tüfek kullanılabilir hale getirilebiliyor. Tüfek aynı zamanda opsiyonel olarak ateş gizleme özelliğine sahiptir. Üst bölmesinin detaylı olarak üretilmesi, daha sonra farklı aksesuarlarla donatılmasına imkan sağlıyor. Altay AR-12 Pompalı tüfek namlu bitişiğinde yer alan alt bölmesi sayesinde ise görev kullanım yerine göre takılabilen ışık, lazer gibi bölmelerin yeri bulunuyor.

Susturucu Özelliği

 Altay AR-12, tüfeğinin birçok kullanıma sahip olduğunu belirtmiştik. Av tüfeği olarak kullanılmasında yüksek kapasite hız kazandırması ve yarı otomatik olarak çalışması karşıdaki avı kolaylıkla alt etmesine olanak sağlıyor. Aynı zamanda namlu ucunda izole edilmiş susturucu özelliğiyle de donatılabiliyor. Silahı donatma açısında pek çok farklı aparat takma özelliği taşımaktadır. Altay AR-12 tüfeği Akkar firması tarafından üretilmektedir. Pompalı tüfekler konusunda büyük projelere imza atmış olan silah imalatçı firması olan Akkar, AR-12 ile de farkını ortaya koyuyor. Silah, 12 kalibre 3 fişek yatağına sahiptir. Tüfek namlusu 12 cm uzunluğunda olup, toplam uzunluğu 100 ila 107 cm arasında değişiklik gösterebiliyor. Şarjör kapasitesi olarak da 5 ila 10 arasında değişen mermi kapasiteli şarjörleri desteklemektedir.

Ayarlanabilir Dipçik

Farklı aparatlarla güçlendirilebilen AR-12 tüfeği, toplam 4 kilogram ağırlığında karşımıza çıkıyor. Ek olarak desteklenen değişik ürünler tüfeğin ağırlığında değişiklikler gösterebilmektedir. Teleskopik dipçiği sayesinde yüksekliği kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Buda kişinin omuz yapısına göre ayarlanabilme avantajını sağlıyor. Kullanım detayına göre ayarlanması kendini diğer pompalı tüfeklerden ayırt etmesine yardımcı oluyor. Yapı olarak silaha baktığımızda gerçekten de insanları uzaktan mest edecek tasarıma sahiptir. Silahın bu denli güzel olması kullanılmasını oldukça yüksek seviyelere ulaştırmaktadır. Ürün Türkiye menşeili olarak Akkar silah üretici firması tarafından yapılmaktadır.

Genel Özellikler

Model  : Altay AR12
Ürün kodu  : K91210
No – Fişek yatağı  : 12 / 76
Dipçik  : Teleskopik, ayarlı
Kubuz  : Mat siyah, metal alt/üst gövde
Namlu kaplama  : Mat siyah
Fişek kapasitesi  : 5 / 10
Şoklar  : Slug
Namlu boyu  : 47cm
Tüfek boyu  : 100-107 cm
Ağırlık  : 4.00 kg

Diğer Yerli silahlarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap