İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Taşıtlar
  3. ARMA ZIRHLI ARAÇ ÖZELLİKLERİ

ARMA ZIRHLI ARAÇ ÖZELLİKLERİ

ARMA ZIRHLI ARAÇ ÖZELLİKLERİ, ARMA ZIRHLI ARAÇ ÖZELLİKLERİ

ARMA Zırhlı araç özellikleri. Savaş meydanının aslanı olarak bilinen ve Otokar tarafından üretimi yapılan Arma zırhlı araç 8×8 askeri personellerin taşımasında büyük rol oynuyor. Tekerler, Zırhlı ve palet zırhlı alanlarında Türkiye’nin büyük ölçüde ihtiyaç duymuş olduğu araçları üreten Otokar, Arma 8×8 aracıyla tekrardan gündeme gelerek önemli bir başarıya daha imzasını atmış oldu. Savaş alanlarında kaplanlar gibi saldırı gücüne sahip olan Arma, göstermiş olduğu üstün performanslı hizmetiyle büyük ilgi topluyor. ARMA ZIRHI ARAÇ ÖZELLİKLERİ tamamen zırhlı olacak şekilde üretimi yapılmış olup personellerin taşınmasında oldukça ciddi davranışlar sergileyebiliyor. Yağmurda, karda, kışta iklim farklı olmadan her türlü arazi koşullarında zorlanmadan görevini başarıyla tamamlayabiliyor. Son zamanlarda Suriye’de yapılan operasyonlarda da gücünü ortaya çıkarttı.

Arma Zırhlı Araç

Özellikleriyle adeta aslanı andıran Arma 8×8 isminden de anlaşılacağı üzere 8 zırhlı tekerlek üzerinde görev alıyor. Çekirge gibi meydandan meydana uzayan gücüyle üstünde olası tehditleri ortadan kaldırmak ve güvenliği sağlaması içinde otomatik silah bulunuyor. Aracın genel özellikleri ise zırhlı kurtarıcı, komuta kontrol aracı, havan aracı, zırhlı muharebe aracı, zırhlı personel taşıyıcı, istihkam aracı, alçak ve orta irtifa savunma aracı gibi geniş alanlarda kullanılabilmesidir. İstenilen her koşula bürünerek kullanılabilen zırhlı araç yüksek dönme kabiliyeti sayesinde üstün performans sağlıyor. Düşman hedeflerinden anında uzaklaşabilme veya yakınlaşabilme detayları aracın kullanılmasının önemini bir kez daha hatırlatıyor.

Arazi ve İklim Şartları

Otokar’ın en iyi üretilen zırhlı aracı kategorisi içerisinde bulunan otokar 8×8 aracı her türlü arazide iklim koşulu olmadan görev yapabiliyor. Aracın zorlu şartlarda etkilenmediği durumları da herkes tarafından merak ediliyor. Araç patlak gidebilme lastiklerine sahip, merkezi lastik şişirme, bağımsız hidropnömatik, ve ABS fren sistemini barındırmaktadır. Patlak tekerlek üzerine gidebilmesi durumu da olası saldırılarda personelleri olay yerinden uzaklaştırmak için büyük önem taşıyor. Araç bakımı açısından da düşük maliyetlere kadar hizmet sağlayabiliyor. Yüksek güç uygulayabilme ağırlık oranının dengelenebilmesi aracı şaheser olarak kılıyor. Üstelik Aselsan veya diğer firmalar tarafından üretilen ateş gücüne sahip uçaksavar, tanksavar gibi mermi füze sistemleri kolaylıkla araç üstüne entegre edilebiliyor.

Diğer yerli taşıtlarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan ALTAY TANKI ÖZELLİKLERİ başlıklı makalemizde altay tankı özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap