İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Aselsan Serhat

Aselsan Serhat

featured

Aselsan Serhat yerli birçok makinelerde büyük ve etkin bir rol alan ASELSAN Şirketi tarafından özgün olması esas alınarak geliştirilmiş ve yapılmış olan yerli SERHAT Seyyar Havan Tespit Radar Sistemi olarak bilinmektedir.

SEYYAR HAVAN TESPİT RADARIN GENEL ÖZELLİKLERİ

Serhat yerli havan Tespit Radarı olup görüş hattında yer alan havan mermilerin tespitini ve yanı sıra takibini de yapan atılan bu mermilerin minimum ve maksimum çıkış ve düşüş alanlarını hesaplayabilen 360 derece yanca kapsamaya sahip olan bir sistemdir. Taşıdığı bu özellikler genel olarak dünyada üretilen makinalarda olmazsa olmaz özelliklerine sahip ve alanında ki birçok havan tespit radarlarında yaptığı tahmini tespitler çıkış ve iniş zamanlarının hiç sektirmemesi ve bütün bu özelliklerin kusursuz işlenmesinde kendi etrafında tam tur yanca kapsamaya da sahip olması makinayı güçlendiren ve kullanım alanlarında hiç düşündürmeyen yerli bir havan tespit radarıdır. Sistemim modüler bir özelliği sahip olması ve estetik duran 3 adet ayak üzerinde kolayca düz bir zeminde kusursuz bir çalışma alanı sunmaktadır. Düz bina zemininde kullanmasının yan sıra araçlarda yükseltilebilir mast üzerinde de eşsiz bir kullanımı vaat etmektedir. Sisteminin kusursuz ve çok ince detaylarla yapılmış olması hayati önem taşımasıyla birlikte yerli olmasının da haklı gururunu yaşatmaktadır. Teknolojinin de etkin rol aldığı yerli SERHAT hava tespit radarının benzerlerinden bir eksiğinin olmaması aksine eşsiz bir sistem ve kolay kullanımıyla da tercih edilirken dikkate alınan özelliklerindendir.

ASELSAN SERHAT YAPIM VE TESLİM SÜRECİ

ASELSAN Şirketi tarafından 2011 yılında Türkiye sınırları içinden ve dışından yapılan havan atışlarının ikazları için yapımına başlamış oldukları SERHAT Seyyar Havan Tespit Radar Sistemi yüksek doğrulukla tespit edilebilecek taşınabilir ve farklı yerlere konumu yapılabilecek sistem için çalışmalar başlatıldı. Yapılan bu ince çalışmalar olumlu sonuçlandı ve 2013 yılında KKK.LIĞI ile Seyyar Havan Tespit projesi imzalanmış oldu. Yapımından sonra hiç zaman kaybetmeden hemen ertesi yıl 2014’te ilk teslimler yapılmaya başlandı. Üretimin de seri bir çalışma yapılan SERHAT Seyyar Havan Tespit Radar Sisteminin ilk 20 sinin K.K.K. teslimatı yapılmıştır.

Teknik Özellikler:

Yayın Frekansı : L Bant

Menzil : > 6 km

Güç : 24 VDC ± %10

Diğer makaleler için lütfen tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap