İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Askerlerin terhisleri ertelendi mi?

Askerlerin terhisleri ertelendi mi?

featured

Celp tarihleriyle ilgili MSB’den açıklama;

Askerlerin terhisleri ertelendi mi?? Milli Savunma Bakanı Akar ve komuta kademesinin katıldığı toplantıda covid -19 tedbirleri ile yeni alınacak önlemler açıkladı. Sayın Bakan burada yaptığı açıklamada; ‘Kasım 2019’da silah altına alınanların hizmet sürelerinin bir ay uzatılmasını planlıyoruz.’ dedi. Peki, Askerler ne zaman terhis olacak? Askerlerin terhisleri ertelendi mi?

Virüs önlemleri çerçevesinde askerlik için de bazı kararlar alındı. Terhisler ve celpler konusunda bazı kararlar alan Milli Savunma Bakanlığı, askerlerin ve yakınlarının sağlığı için bu kararları yürürlüğe koydu. Buna göre askerlik 1 ay uzarken, terhisler de aynı ölçüde ertelenmiş oldu. Bunun haricinde celp dönemleri de değişkenlik göstererek durdurulmuş oldu. İşte, askerlik sürecinde terhisler ve nisan celpleri hakkında detaylı bilgiler.


ASKERLİK UZATILDI MI?

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde gözümüz gibi sakındığımız Mehmetçik ile yeni gelecek evlatlarımızın salgına karşı korunması maksadıyla daha önce kritik dönemlerde uyguladığımız gibi nisan ayında askere alınacak 53 bin yükümlü gencimizin silah altına alınmasının ertelenmesinin, birliklere yeni er gelmeyeceği için de Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınanların hizmet süresinin bir ay uzatılmasının ve bir ay sonra konunun yeniden incelenmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap