İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Taşıtlar
  3. BMC VURAN ÖZELLİKLERİ

BMC VURAN ÖZELLİKLERİ

featured

BMC Vuran özellikleri nelerdir? BMC firması tarafından üretimleri gerçekleştirilen taktik tekerlekli kategorisinde bulunan Vuran, 9 personele kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Aracın üstün hareket kabiliyeti sağması ve yüksek koruma avantajlarını barındırması Vuranı ön plana çıkartmaktadır. BMC çok amaçlı zırhlı aracı Vuran, yeni konfigürasyonu sayesinde olumsuz hava koşullarında da personellere kolaylık sağlayabiliyor. 4×4 ailesi içerisinde askeri personelleri taşıma araçları arasında bulunan BMC üretimi bu araç, monokok tipte zırhlı kabin olarak üretilmiştir. BMC VURAN ÖZELLİKLERİ Araç içerisinde yer alan konfor olası mayın patlamalarına veya dışarıdan gelecek olan RPG tipi ateşlemelere karşı direnç gösterebiliyor. Şok emici koltuklar, tehditlere karşı korunaklı camlar, V şeklinde yapılı alt kısmı, acil çıkış kapıları, mayına ve balistik füzelerin saldırısına karşı büyük koruma sağlamaktadır.

Güç Grubu ve AKS Sistemi Büyük Avantaj Sağlıyor

Bmc vuran özellikleri nelerdir? Vural, BMC tarafından belirli testlere alındıktan sonra daha güçlü hale gelmesi açısından güç grubu ve AKS sistemlerini yenileyerek piyasaya çıkarttı. Yapılan test analizlerinde personellerin yolda kalmaması veya olumsuz doğa koşullarında bile sıkıntı yaşamadan ilerlemesi adına sistem gereksinimleri tekrardan gözden geçirilerek tasarlanmıştır. Savunma Sanayisi tarafından yapılan anlaşma neticesinde çeşitli sistemlerde araca entegre edilerek tamamlandı. Yapılan değişikliklerde öncelikle Aselsan tarafından üretilmiş olan  SARP DUAL sisteminin kullanılması büyük ilgi çekti. Aynı şekilde yangın söndürme, sis havanları fırlatıcı, araç lastikleri, personel bölümü, gibi bölümlerde değişikliğe uğrayarak baştan sona profesyonel şekilde tasarlandı. Aracın ön kısmında da kablo kesme, çerçeve ve hidrolik vinç bulunmaktadır.

Yüksek Harekat Kabiliyeti

BMC tarafından üretimi yapılan Vuran, temel olarak askeri personel taşıyıcı olarak planlanmıştır. Türk Cumhuriyetleri piyasasında aktif rol oynayan zırhlı araçlar genellikle çoklu personel taşıma kapasitesi bulunduruyor. Fakat son zamanlarda üretilen Ejder Yalçın gibi araçlar en fazla 9 kişilik personel alma kapasitesine sahip oluyorlar. Bunun temel nedeni ise aracın daha hafif olması ve olası durumlarda hızlı şekilde hareket kabiliyetinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Araç içerisinde merkezi lastik şişirme, kendini kurtarma vinci, araç dışı yangın söndürme, uzaktan kumandalı silah gibi temel bazlı önem arz eden silah sistemleri yer almaktadır.

Teknik Özellikler
Araç Çok Amaçlı Zırhlı Araç
Hız 100 km
Tırmanma Kabiliyeti 70%
Azami Yan Eğim 30%
Sudan Geçiş 800 mm
Menzil 600 km
Çekiş 4×4
Transfer Kutusu 2 Hız Kademeli Kilitlenebilir
Motor 360 PS
Vites 6 İleri, 1 Geri
Personel 5-9 Personel
Ağırlık 16 Ton
Şanzıman Tam Otomatik Şanzıman
Süspansiyon Bağımsız Süspansiyon
Silah ASELSAN SARP Dual

Yorum Yap

Yorum Yap