İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Taşıtlar
  3. EJDER YALÇIN ÖZELLİKLERİ

EJDER YALÇIN ÖZELLİKLERİ

featured

Türkiye Savunma Sanayi Bakanlığı zırhlı araçlar konusunda büyük başarı elde ederek Türkiye’nin ihtiyaç duymuş olduğu bütün sınıflara ait araç üretimi yapmayı başarabilmiştir. Bu başarılardan en dikkat çekeni ise 4X4 Özelliğine sahip zırhlı muharebe aracı olan Ejder Yalçın isimli zırhlıdır. Ejder Yalçın, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçleri tarafından meskun mahal, kırsa, zorlu, engebeli alanlarda harekat kabiliyeti en yüksek şekilde ortaya koyan zırhlı araç olarak kullanılıyor. Aracın zırhlı, atik, dinamik, mayına dayanıklı olması, çok yönlü bakımı, idamesi gibi özellikler taşıması yüksek puan kazanmasına kolaylık sağlıyor. Kolay muharebe aracı olarak da geçen zırhlı araç günümüzde TSK ve Emniyet güçleri PÖH tarafından aktif şekilde kullanılmaktadır.

EJDER YALÇIN Sınıfının En Kapsamlı Özelliklerine Sahip

Ejder Yalçın, Nurol Makine tarafından üretilmiştir. Sınıfının en kapsamlı ve geniş iç hacme sahip unvanını taşıyor. 4X4 özelliği sayesinde bütün hava koşullarında kolaylıkla kullanılabilmektedir. Yaklaşık olarak 4 ton ağırlığına sahip olan araç, faydalı yük taşıma alanında da avantajlar sağlıyor. Nurol Makine yapımı olan Ejder Yalçın, komuta-kontrol, ambulans, iç güvenlik gibi uygulamalarda profesyonel platform oluşturuyor. Kasanın ergonomik olması aracın kullanımını daha kolay hale getiriyor. Tamamen yerli imkanlarla üretilmiş olan Ejder Yalçın, TSK tarafından en çok tercih edilen zırhlı araçlar kategorisi içerisinde yerini alıyor. Araç güvenlik bakımından balistik füzelere ve mayınlara karşı yüksek performans sağlıyor. Aynı şekilde üzerine entegre edilen SARP-DUAL otomatik silahı sayesinde de gücüne güç katıyor.

EJDER YALÇIN Üstün Koruma Özellikleri

Özelliklede Türkiye’nin doğu kesimlerinde görevlerde yüksek performans sağlayan Ejder Yalçın, kinetik enerjili mermilere karşı da yüksek koruma sağlıyor. Yere düşenmiş el yapımı EYP tarzı mayınların patlaması durumunda güvenlik aktif konuma gelerek araç içerisinde bulunan personellerin güvenliği sağlanmış oluyor. Personellerin iç dizaynına da dikkat çekmeyi başarabilen Nurol yapımı Yalçın, olası mayın patlamasına karşı olarak personeller koltuklarına şok emici sistemler entegre ederek güvenliği elinde tutmayı başarabiliyor. Tasarım olarak diğer araçlar gibi V şeklinde tasarıma sahiptir. İlk üretiminden sonra dış piyasada oldukça fazla dikkat çekmeyi başarabilmiştir. Hatta Yalçının sipariş üzerine farklı modelleri üretilerek dış piyasaya satışı yapılmıştır.

GENEL ÖZELLİKLER

MAYIN VE EYP PATLAMALARINA KARŞI ÜSTÜN KORUMA

MONOKOK “V” GÖVDE

YÜZER TABAN SİSTEMİ

ARAÇ YAN DUVARLARINA MONTELİ ERGONOMİK MAYIN KOLTUKLARI

KAPILARDA MAYIN VE EYP PATLAMALARINA KARŞI ÖZEL KİLİT SİSTEMİ

ERGONOMİK TASARIM

MANUEL VE UZAKTAN KONTOLLÜ FARKLI SİLAH SİSTEMLERİ ENTEGRASYON İMKANI

SAĞ VE SOL EL KULLANIMINA UYGUN SİLAH MAZGALLARI

PATLAK GİDER (RUN-FLAT) LASTİKLER

ARAÇ İÇİ BARUT GAZI TAHLİYE FANLARI

PERSONELİN ARACA HIZLI GİRİŞ ÇIKIŞINA OLANAK VEREN 5 KAPILI KONFİGÜRASYON

HAZIR TELSİZ ALT YAPISI

ARACA ENTEGRE REDRESÖR

HİDROLİK TAKVİYELİ DİREKSİYON SİSTEMİ

HIZLI, KOLAY VE DÜŞÜK MALİYETLİ BAKIM

BALİSTİK VE MAYIN KORUMA SEVİYESİ UA SERTİFİKALI

Diğer yerli ürünlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap