İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İşte Gerçek Belgesel: Bayraktar AKINCI TİHA

İşte Gerçek Belgesel: Bayraktar AKINCI TİHA

featured

Savunma sanayiinde çok büyük işler yapan, ülkenin gururu haline gelip kritik bir eşiği daha aşmasına yardımcı olan önemli projelerden biri Bayraktar AKINCI TİHA’nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) uzun çekimler ve uğraşlar sonunda bir belgesele konu oldu. Türkiye’ninÜlkemizin saldırı sınıftaki ilk insansız hava aracı olan ve Baykar şirketi tarafından üretilen Bayraktar AKINCI’nın hikayesi “AKINCI” adı verilen belgesel ile ilk kez gözler önüne serildi

Bayraktar AKINCI TİHA Çekimleri 6 AY Sürdü

Altuğ Gültan ve Burak Aksoy tarafından ortaya çıkarılan belgesel için Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri ve Çorlu Hava Meydan Komutanlığı alanları kullanıldı.

Çekimler aylarca sürdü. 2019 yılının başlarında düşünülen proje 15 ay süren emekler sonucu hayata geçirildi. Belgesel, Bayraktar AKINCI’nın ilk uçuşunu gerçekleştirdiği 6 Aralık 2019’a kadar olan zorlu ve yoğun çalışma döneminin yaşandığı son 6 aylık dönemi gözler altına alıyor.

Bilinmeyen Her şey Bu Belgesel’de

Çekimleri yapılıp, yayımlanan belgeselde Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ve mühendisler yaşanan olayları ve harcadıkları emekleri kendileriyle gerçekleştirilen röportajlarda anlatıyor. Bu belgesel ayrıca ülkemizde bir ilk olup yüksek teknolojiye sahip bir ürünün geliştirilme sürecini gözler önüne seriyor.

İşte o belgesel

Yorum Yap

Yorum Yap