İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kaşif Coğrafya Sistemi

Kaşif Coğrafya Sistemi

featured

Kaşif Coğrafya Sistemi nedir? Yerli savaş mühimmatlarının üretimin de büyük rol oynayan HAVELSAN alışılmışın dışına çıkarak coğrafi bilgi sistemini oluşturup sadece savaşlarda ve güvenlik güçlerinin kullanacağı özel yerlerde değil sivil hayatta da kullanıma uygun 3 boyutlu bir coğrafi sistemin öncüleri olmuşturlar. Yaptıkları sistemi derinlemesine anlatan şirket alanında var olan coğrafi sistemlerden üstün kılabilecek yeni değişikliklerin üzerinde çok fazla durarak farklılıklarını ortaya koya bilmişlerdir. Harita verilerinin görselleştirilmesi, durumsal farkındalığı en üst seviyeye çıkarıp artırmasını konum iyileştirmeleri ve destek dönemlerini hızlandırmışlardır. Onu diğerlerinden ayıran en önemli ve belirgin özelliği ise CBS sistemiyle verdiği kamu ve sivil alanlardaki ihtiyaçlara da hitap etmesidir.

GÖZ ALICI VE ÇOK AMAÇLI

Sadece kendi alanına değil diğer birçok araca da entegre edilmesi mümkün kılınmıştır. Savaşlarda kullanılan birçok makinadaki temel özellikler bur dada kendini göstermiş ve kendi alanı dışında Deniz Kuvvetlerine ve Hava kuvvetlerine de ihtiyaç noktasında kullanımı mümkündür. Çeşitli arazi görselleştirme ve yazılımları sunmanın yanında 2B-3B özellikleri ile de zenginleştirilmiştir. Amacına yönelik geliştirilen sistem konum bazlı net  ve doğru coğrafi analizler  sunmaktadır. Entegre edildiği bütün alanlarda kolay kullanımı ve uyum sağlaması ile de yeniliklerindeki sayıyı artırmıştır. Bütün bunları yaparken yüksek performans ta sergilemekte başarılı bir görüntü vermektedir. Sunduğu çeşitli alanlardaki kullanımında bütün Savunma ve Bilişim projeleri için yüksek çözünürlükte ve 3 boyutlu görüntüler aktarabilmektedir.

KULLANIM ALANLARINDA Kaşif Coğrafya Sistemi

Kullanım alanlarında sağladığı yararlar yadsınamayacak boyutla zamandan ve ekonomiden faydalı olmasının yanında büyük hayati önem noktasında gelişmelere imza atmıştır yapmış olduğu üst düzey Kaşif çalışmasıyla bir çok yeniliği beraberinde getirip teknolojinin de nimetlerinden faydalanma noktasında da geride durmayıp gerekli bütün iyileştirmelerle çalışmada başarılı bir performans sergilemiştir. Projelerdeki kullanımlarına bakıldığı zaman birçok ihtiyaca nokta atışı yaptığını göstermektedir. Gemi takip sistemi, Komuta kontrol hareket planlama Hava platformun bel kemiği olabilecek olan Kayar Harita, kullanım alanlarındaki sistemlerde taktik ve coğrafi duruma olanaklar verme yapılabilecek en iyi özelliklerden bir tanesi olan Sayısal Kayar Harita Üzerinde Kusursuz ve gerçeğe en yakın Sanal Uçuşları da sunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap