İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Taşıtlar
  3. Korumalı Kurtarıcı aracı M4K

Korumalı Kurtarıcı aracı M4K

featured

MPG Makine tarafından Konya’da üretimi gerçekleştirilen Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı M4K, her hangi bir sebeble sorun yaşayan askeri araçlarımızın sağlam bir şekilde kurtarılmasında görev yapacak olup, kalifikasyon testlerini başarıyla geçti. Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine giren korumalı kurtarucu aracı M4K toplam 29 tane olacak.

Üstün Başarı Gösteren Korumalı Kurtarıcı aracı M4K

Tüm coğrafi şartları dayanıklı olarak üretimi yapılan, üstün mühendisliği sayesinde 8×8, bağımsız süspansiyon, patlak gider lastikleri ve uzaktan komutalı silah sistemiyle gibi özellikleri olan M4K toplam 46 ton ağırlığında olup, 600 Beygir dizel motordan aldığı güçle araç kurtarma görevleri için gerekli olabilecek her türlü çekiş, kaldırış, eğim tırmanma ve inme, hızlanma, yavaşlama ve patlatma gibi bir çok sayıda testi başarı ile geçti.

Yukarıda gözüktüğü bir çok üstün özelliğe sahip araç Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı aracı sahip olduğu detaylar ile göz doldurmaktadır.

Korumalı Kurtarıcı aracı M4K, her türlü şartta ve ortamda oluşabilecek tehditlere karşı ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (SARP) ile güçlendirildiToplam 3 halat tamburuna sahip araç 7 metre yükseklikten 25 tona kadar yük kaldırabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap