İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Silahlar
  3. MAMMUT 312 Özellikleri

MAMMUT 312 Özellikleri

featured

MAMMUT 312 Özellikleri. Pompalı tüfekler, av için ideal olan en iyi silah kategorisi içerisinde yerini almaktadırlar. Uzun mesafede bulunan sürü halinde kuşlara veya diğer hedefte bulunan nesneleri kolaylıkla vurabilme kabiliyetlerine sahip olmasından ötürü olarak oldukça tercih edilmektedirler. Türkiye’de pompalı tüfek piyasası oldukça geniş şekilde karşımıza çıkıyor. Kullanılabilir yerlerine göre farklılıklar gösteren bu tüfekler yapım firmalarından kullanım alanlarına göre değişiklikler gösterebilmektedirler. Akkar, firmasının dünyada büyük yankı yapmış olduğu MAMMUT 312 pompalı tüfeği de avlarda en çok kullanılan silahlar kategorisi içerisinde yerini alıyor. Akkar silah üretim firması kendi dokunuşlarıyla dünyada ilk olan üçlü kırma projesini hayata geçirmiştir. MAMMUT 312 tüfeğiyse ilk örnekler arasında bulunuyor.

Dünya’da Yankı Uyandıran MAMMUT 312

Üçlü kırma projesi Akkar firması tarafından 2012 yılında başlatılmıştır. İlk yapımından itibaren Asya ve Avrupa ülkelerinde büyük yankı uyandırmayı başarabilen bu tüfek, Ülkemizin silah sektöründe dünyada tanınırlığını daha üst seviyelerine çıkarmıştır. MAMMUT pompalı tüfeğinin ilk üretiminden sonra oldukça fazla beğeni almasından dolayı değişik modelleri de üretim bandından geçmiştir. En çok sevilen ve üretiminin en fazla yapılan üçlü kırma silahı MAMMUT 312 olmuştur. Fişek yatağı 3x 12ga 3 (76mm) magnum alma kapasitesine sahiptir. Buda av sırasında veya diğer kullanım alanlarında silahın oldukça yüksek performans vermesine olanak tanıyor. Silahın güvenirlilik açısından ejektör ve emniyeti manuel olarak ayarlanmaktadır. Bunu kullanacak olan kişiler silahı kullanmadıkları taktirde manuel şekilde güvenliğini alarak saklaması gerekiyor. MAMMUT 312 Özellikleri

MAMMUT 312 Genel Özellikler

MAMMUT 312 üçlü kırma tüfeği, sertleştirilmiş yüzeyli çelik kubuz ile güçlendirilmiştir. Manuel olarak ayarlanabilen emniyet kilidi, ekstraktör, gez-arpacık, namlu üstü bandı, optik nişangah tertibatı özelliklerini barındırmaktadır. İstenildiği taktirde üst banda ek olarak ilaveler yapılarak silahı modernize edebilirsiniz. Özellikle de gece avlarında önünüzü görmek veya hedefi tam olarak görmek için farklı aparatlar takmanıza olanak sağlamaktadır. Dipçik kısmı ise tam olarak omuz bölgesine oturacak ve kullanıcıyı yormayacak biçimde tasarlanan MAMMUT 312 tüfeği ceviz ağacından imal edilen dipçik kullanmaktadır. Silah 3 farklı konfigürasyon olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Silahın Teknik Özellikleri

Model  : Mammut 312
No – Fişek yatağı  : 3 x 12ga 3″ (76mm) Magnum
Dipçik  : Seçilmiş ceviz, yağlı Finiş
Kubuz  : Çelik, yüzey sertleştirme
Namlu kaplama  : Mat Siyah
Tetik  : Tek (sağ-sol-üst)
Ejektör  : Manuel
Emniyet  : Manuel
Şoklar  : 5 mobil şok
Nişangah  : 7mm şerit, fosforlu arpacık
Namlu boyu  : 71 cm
Dipçik boyu  : 365 mm
Dipçik drop arka  : 60 mm
Dipçik drop ön  : 36 mm
Tüfek boyu  : 116 cm
Ağırlık  : 3.75 kg

Diğer yerli silahlarımız için lütfen tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap