İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Hava Savunma Sistemleri
  3. Martı yeni nesil komuta kontrol sistemi nedir?

Martı yeni nesil komuta kontrol sistemi nedir?

featured

Martı yeni nesil komuta kontrol sistemi nedir? Askeri alanda yapılan savaş meydanlarında güvenlik güçlerine büyük bir avantaj sağlayan yerli uçaklara bir yenisi daha eklendi eklenen Martı yazılımı görev komutaların kontrol sistemleri olup havada karada ve denizde faaliyet gösteren yazılım sistemi milli olmasıyla başarısını katlıyor. Birçok makinenin etkin olmasında rol oynayan martı insansız hava araçları bütün güvenlik güçlerine yaptıkları çalışmalarda meydanlarda kendi bünyesinde büyük bir fayda sağlamaktadır. Havelsa’nın geliştirdiği yazılımın yerli ve milli olmasının yanında birçok ihtiyaç noktasında ise güvenlik güçlerine kol kanat olmaktadır. Savaş meydanlarında ülke sınırlarında ve güvenlik bölgesi ilan edilmiş bütün bölgelerde uzun menzilli radar sistemlerin gerekliliği göz önünde bulundurulunca gözetleme ve istihbarat noktalarında ki yükleri en aza indirmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALARI

Sınırların güvenliğinde kullanılan komuta kontrol sistemi kullanımı hususunda şu noktalara da önemle dikkat etmek gerektiği belirtilmektedir. Korumak amacıyla belli bölgelere konumlandırılması bu alandaki bütün cihazların ülkelerin bu alanda kullanılması tartışmasız haklıdırlar fakat şu hususta  risk teşkil etmesinden ötürü genel olarak her yere konumlandırılamaz bu sebeple belli bölgelere genellikle ülke sınırlarına tehdit teşkil edecek bölgelere konumlandırılmaları yapılmalıdır. Risk teşkil etmesinden ötürü kısıtlı olan kullanım alanının olması ise zaman zaman belli zorlukları da beraberinde getirmesi kaçınılmaz olabiliyor. Bu riskin sahil alanlarındaki güvenlik noktalarında kullanımı tehdit boyutunu biraz artırdığı ise bilinen bir bilgidir.

Martı yeni nesil komuta kontrol sistemi

Martı yeni nesil komuta kontrol sistemi özel operasyonlar için geliştirilmiş son noktadaki teknoloji sistemleriyle yenilenen ve millilik oranını çok yüksek olmasıyla birlikte kendi alanındaki yazılım sistemlerinden üstün olduğu söylenebilir. Belli bir makineye bağlılığı olmayan Martının tek başına ayrı alanlara da hitap ettiği Kara kuvvetlerine Deniz Kuvvetlerine ve Hava kuvvetlerine ihtiyaç noktasında kullanılabilecek ileri seviyeli bir savunma sistemidir. Havada ki yabancı sistemlerde ayırıcı özellikleri sahip olmasının yanında teşhis ettiği koordinatları da farklı alanlarla paylaşma ve karşılıklı sunma alanlarında da etkilidir. Teşhis ettiği bilgileri ek olarak kendi sistemi içerisinde genel bir analizini ve şemasını sunması da onu özel kılan bir diğer özelliğidir.

Diğer hava savunma ürünlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap