İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Hava Savunma Sistemleri
  3. Milli Yer İstasyonu Geliştirmesi Projesi (MİYEG) Nedir?

Milli Yer İstasyonu Geliştirmesi Projesi (MİYEG) Nedir?

Miyeg Projesi

Gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve bağımsızlığımızı arttırma yolunda attığımız yolda bir başka proje olan Milli yer istasyonu geliştirme projesi 2015 yılında başlamıştır.Milli Yer İstasyonu Geliştirme Projesi (MİYEG), TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (TÜBİTAK UZAY) tarafından yürütülmektedir.

Bu kapsamda yapılan çalışmalarda Milli Yer İstasyonu (MİYEG) üzerinde7.3 mt çapındaki, yerli tasarım büyük çaplı Reflektör Anten Sistemi kullanılmakta olup, yapılan test çalışmaları olumlu sonuçlar vermiştir.2020 yılında tamamlananması planlanan proje ile artık Yerli ve Milli Uydularımız Milli Yer İstasyonu ile daha da güçlenecek.

Bu proje doğrultusunda kontrol sistemleri için gerekli olabilecek bütün yazılımsal ve donanımsal ihtiyaçlar yerli ve milli imkanlar ile geliştirilecek olup ülkemiz için en yararlı şekilde kullanılacaktır.

Hareket halinde olan uyduyu gözlem önünde tutulması için hareketli takip sistemi olan cihazda üretilen sistemler sayesinde mekanizma hareket edebilecek olup üç eksende hareket ederek yarım küreyi tamamen tarama özelliğine sahip olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap