İlginizi Çekebilir
sarpdual
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. REDET-2 Radar İmha Edici

REDET-2 Radar İmha Edici

featured

REDET-2 Radar İmha Edici. SSB, tarafından projenin tasarlanması için Aselsan öncülüğünde REDET-2 çalışmaları başarıyla sonuçlandı. Radar Elektronik Destek/ Elektronik Taarruz özelliğini bulunduran REDET-2 Türk Silahlı Kuvvetlerinde etkin rol oynuyor. Sistem kurulduğu yerde belirtilen alanlarda yer alan bütün radarların kafasını karıştırması için tasarlandı. Mevcut Bahar Kalkanı operasyonunda da kullanılan Radar İmha Edici özelliklerine sahip olan REDET-2 büyük sonuçlar elde etti. Normal şartlarda üretilen KORAL sistemi aynı görevi yaparak mevcut askeri radarları kör etme kabiliyeti sağlıyor. Ürünün daha etkin şekilde kullanılması adına REDET-2 üretilerek TSK envanterinde yer alması adına teslimat gerçekleştirildi. Şuan için Türkiye, dünya genelinde Elektronik Harp Kabiliyeti en yüksek olan silah sistemlerine sahip ülkeler arasında yerini alıyor.

REDET-2 Radar İmha Edici Sistemin Özellikleri

TSK için tehdit oluşturan radarların tespitinde en iyi sonuçlar elde ediyor. Elektronik taarruza esas olması üzerine düşman bilgilerini toplama, EMD halinde liste oluşturma, tespit aşamalarında radarlara ait bütün bilgileri dost birliklere sevk etme gibi özellikler barındırıyor. Radarların anten yapıları, etkili menzilleri, kafa karıştırıcı gibi temel bilgilerin esasen elde edilmesinde kullanılmaktadırlar. Koral sistemleriyle birlikte kullanılmaları halinde daha büyük sonuçlar doğurmasına imkan sağlayacaktır. Sistemin en çok beğenilen tarafı ise aktif olan radarlara farklı sinyaller göndererek kafaların karışmasına neden olmasıdır. Buda diğer SİHA araçlarının kolaylıkla taarruza geçmesine yardımcı oluyor. Türk Silahlı Kuvvetlerin Envanterinde aktif olarak yer almaktadır.

Çalışma Koşulları

Aselsan tarafından üretilen askeri silahlar genellikle bütün doğa şartlarında kolaylıkla kullanılabiliyor. Aynı şekilde REDET-2 sistemi de -30 ila +50 derecelere kadar çalışabilme durumuna sahiptir. Bilgileri depolama sıcaklığı ise -40 ila +60 derece aralıklarında faaliyet gösteriyor. Yüksek nem oranlarına rağmen üstün çalışma performansından ödün vermeden çalışabilmektedir. Yapılan testlerde %95 seviyesine kadar nem oranlarında çalışmaktadır. Çevre koşulları standartları MIL-STD-810F kodu içermektedir. Yağmurlu, sıcak, karlı, sisli alanlarda bile kullanılabiliyor. Buda sistem için artı puan olarak işlemlere geçiyor. Düşman birliklerinden elde edilen radar bilgileri geniş bant diskleri üzerine yazılarak sisteme tanınmış olan dost silah sistemlerine gönderilmektedir.

Genel Özellikleri


• Modüler Tasarım
• Tümleşik Almaç, Teknik Üreteç ve DRFM Yapısı
• Faz Dizili Anten Yapısı ile Elektronik Hüzme Yönlendirme
• Yüksek Çıkış Gücü
• Çoklu Katı Hal Güç Yükselteçleri
• Etkin Karıştırma ve Aldatma Yeteneği
• Evre Uyumsuz Karıştırma
• DRFM Tabanlı Evre Uyumlu Aldatma
• Aynı Anda Çoklu Hedefe Taarruz
• Yüksek Tepki Hızı

Diğer yerli ve milli silahlarımız hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap