İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Tabancalar
  3. Sarsılmaz B6 Tabanca Özellikleri Nedir?

Sarsılmaz B6 Tabanca Özellikleri Nedir?

Sarsılmaz B6 Tabanca Özellikleri, Sarsılmaz B6 Tabanca Özellikleri Nedir?

Sarsılmaz B6 Tabanca Özellikleri Nedir? Türkiye’de silah üretim firmaları arasında önde gelen isimler arasında yerini alan Sarsılmaz, oldukça ciddi ürünler üreterek ülkenin silah borsasında önemli imzalar atmayı başarabilmiştir. Uzun namlu silahlardan tabancalara kadar her türlü alanlarda silah üretimi yapan Sarsılmaz firması, üretmiş oldukları Sarsılmaz B6 tabanca serisiyle de önem kazanmış bulunuyor. Sarsılmaz B6 Tabanca özellikleri günümüz teknolojisine uygun şekilde üretilerek polis, ordu, atış sporu gibi önemli alanlarda kullanımı tavsiye edilmektedir. Silah mekanik kilitli, yarı otomatik doluş, basit geri tepmeli prensiplerine göre üretilmiştir. Silahın daha güvenilir şekilde taşınabilmesi için otomatik iğne emniyeti, emniyet mandalı, horoz emniyeti gibi mekanizmalarla donatılmıştır. Silah üzerinde kolaylıkla nişan alma nişangah modeli sayesinde de hedefinizi ıskalamadan vurabilme deneyimini kazanabilirsiniz.

Sarsılmaz B6 Tabanca Ekstra Avantajları

B6 Tabanca, ergonomik kasası sayesinde hedefi daha kolay şekilde kavrayarak büyük hassasiyetle vurmanıza olanak tanıyor. Silahın yarı otomatik özelliği sayesinde karşıdaki hedefin daha kolay şekilde nişana alabilme kabiliyetinin yüksek olmasından dolayı polis, askeri alanlarda bu tip silah modelleri tercih edilmektedir. Oldukça profesyonel şekilde üretimleri gerçekleşen B6 tabanca modeli ayarlanabilir gez, mermi göstergesi, ergonomik tetik korkuluğu sayesinde kavrama hissini yüksek seviyelere taşımaktadır. Ani durumlarda silahın kavranması ve üzerinde bulunan kilidin pasif hale getirilmesi oldukça basit şekilde yapılabiliyor. Buda tabancanın koruma düzeyi yüksek kişiler tarafından kullanılmasına olanak sağlıyor. Sarsılmaz tabancaların hepsinde tam olarak eli kavrayacak bölümde bulunan Şarjör kilidiyle saniyeler içerisinde silahın şarjörünü değiştirme imkanını elde edebilme olanaklarını da sağlamaktadır.

Sarsılmaz B6 Tabanca

B6 tabancası, kompakt ve hafif yapısıyla Türkiye’nin ilk polimer tabancası olarak yer almaktadır. Mühimmat açısından 9×19 özelliğini taşıyan tabanca aynı zamanda çift hareketli çalışma mekanizmasına sahiptir. Tabancanın değişik modellerinde 15+1 veya 17+1 kapasiteli geniş şarjör avantajları bulunuyor. Tutuşunun kolay kavranması ve tutunması açısından uzun süreli kullanımının gerektiği yerlerde bile bileği yormayacak ağırlıkta olması kullanımını yaygınlaştırıyor. Silahın toplam 116 mm ila 207 mm modellerinde değişiklik gösteren ağırlığı ortalama 800 gram ağırlığında bulunuyor. Buda diğer silah modellerine baktığımızda kullanılması açısından oldukça önemli boyutlar taşıdığını gösteriyor.

Teknik Özellikler

MODEL B6
KALİBRE 9×19 mm
ÇALIŞMA MEKANİZMASI Çift Hareketli
KAPASİTE 15+1 / 17+1
NAMLU BOYU 4.5″ – 116 mm
TOPLAM BOY 8.1″ – 207 mm
TOPLAM YÜKSEKLİK 5.5″ – 140 mm
TOPLAM GENİŞLİK 1.1″ – 28 mm
AĞIRLIK 28.2 oz – 800 gr
ÖZELLİKLER Alaşımlı & Paslanmaz
Dövme Çelik Namlu, Kapak
Polimer Gövde
Emniyet Mandalı
İğne ve Horoz Emniyeti
Sabit Gez

Diğer yerli tabancalarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap