İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Tabancalar
  3. Sarsılmaz SR-38 Tabanca

Sarsılmaz SR-38 Tabanca

Sarsılmaz SR-38 Tabanca, Sarsılmaz SR-38 Tabanca

Sarsılmaz SR-38 tabanca tabancalar sınıfında en güvenilir ve yapımında en az parçanın kullanıldığı silahlar arasında yerini alan Altı Patlar toplu tabancalar sarsılmaz silah üreticisi sayesinde farklı dokunuşlarla karşımıza çıkıyor. Pek çok alanda silah üretimi yapan Sarsılmaz silah üreticisi Toplu tabancalar kategorisine de dokunuşlar yaparak farklı mekanizmalara sahip silah üretimi yapmıştır. Günümüzde otomatik veya yarı otomatik silahların yaygınlaşmasından sonra toplu silahlar epeyce eski kullanımlarını yitirdiler. Fakat güzellik ve zevk açısından halen kullanılan toplu tabancalar eski görevler için kullanılmamaktadır. Toplu tabancaların yaygın özellikleri arasında yerini alan soğuma durumun olmaması silahın kullanımını biraz daha öne çıkarmaktadır. Yani toplu silahlarda ateşleme anında tetiğin dönmesiyle mekanizma devreye girerek otomatik olarak bir diğer silahın namlunun ağzına gelmesini sağlamaktadır. Buda otomatik silahların ısınma durumlarını geri planda bırakıyor.

Sarsılmaz SR-38 Tabanca Özellikleri

Sarsılmaz SR-38 modeli, günümüz Türk toplumun olağan ihtiyaçlarını karşılayabilecek cinsten üretilmiştir. Kalite standartlarından şaşmayarak oldukça profesyonel şekilde işlemelerini ve tasarımlarını yapan Sarsılmaz silah üretici firması yüksek kalite çelik gövde yapısıyla karşımıza çıkıyor. Hem güvenirlilik açısından hem de şıklık açısından önem arz eden toplu silahlar SR-38 modeliyle daha çekici hale gelmiş bulunuyor. Sarsılmaz SR-38 modeli, yanal ve diker yönde ayarlanabilen gez, kavramayı oldukça yüksek seviyelere taşıyabilen kabzası sayesinde de tercih edilen özellikleri arsasında yerini alıyor. Silah namluları modellere göre değişiklik gösterebilmektedir. SR-38 6, SR-38 4, SR-38 2, gibi teknik özelliklerin aynı olduğu sadece namlu ve gez bölümün değişiklik gösterdiği ürün modelleri de bulunmaktadır.

Amerikan Filmlerin Vazgeçilmezi

Amerikan filmlerine baktığımızda genellikle eyalet polisleri tarafından en çok kullanılan silahlar arasında toplu silahlar yer almaktadır. Türkiye’de de bazı polisiye dizilerinde toplu silah kullanımı yaygın hale gelmiş bulunuyor. Silahın kolay kavranabilir olması, mekanizmanın her alanda kullanılabilir olması, Alaşımlı dövme çelik gövdeden yapılmasından dolayı olarak tercihler sırasında yerini alıyor. Horoz emniyeti sayesinde de kolay bir şekilde emniyeti alınabiliyor. SR-38 modeli 6 mermi kapasitesine sahip olup, 357 magnum ve 38 mermi ile kullanılabilme imkanını sağlıyor. Ergonomik kabze kullanmasından dolayı da kendisini vazgeçilmez kılmaktadır.

Teknik Özellikler

MODEL SR 38 6″ SR 38 4″ SR 38 3″
KALİBRE .38 spc/.357 mag .38 spc/.357 mag .38 spc/.357 mag
ÇALIŞMA MEKANİZMASI Çift Hareketli Çift Hareketli Çift Hareketli
KAPASİTE 6 6 6
NAMLU BOYU 6″ – 153 mm 4″ – 102 mm 3″ – 76 mm
TOPLAM BOY 11.4″ – 290 mm 9.4″ – 240 mm 8.4″ – 215 mm
TOPLAM YÜKSEKLİK 5.9″ – 150 mm 5.9″ – 150 mm 5.9″ – 150 mm
TOPLAM GENİŞLİK 1.5″ – 35 mm 1.5″ – 35 mm 1.5″ – 35 mm
AĞIRLIK 46.9 oz – 1330 gr 41.4 oz – 1175 gr 37.6 oz – 1067 gr
ÖZELLİKLER Alaşımlı Dövme Çelik & Paslanmaz Dövme Çelik Gövde
Ayarlanabilir Gez
Horoz Emniyeti
Alaşımlı Dövme Çelik & Paslanmaz Dövme Çelik Gövde
Ayarlanabilir Gez
Horoz Emniyeti
Alaşımlı Dövme Çelik & Paslanmaz Dövme Çelik Gövde
Ayarlanabilir Gez
Horoz Emniyeti

Diğer yerli tabancalarımız hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Sarsılmaz B6 Tabanca Özellikleri Nedir? başlıklı makalemizde b6 tabanca, Sarsılmaz b6 ve sarsılmaz b6 özellikleri nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap