İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yerli Hava Savunma Sistemleri
  3. TROGON DRONE ÖZELLİKLERİ NEDİR?

TROGON DRONE ÖZELLİKLERİ NEDİR?

featured

TROGON DRONE ÖZELLİKLERİ NEDİR? Bütün ülkelerde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte arananlar listesinin başında dronelar de hatırı sayılır bir sıradadır. Bir ülkenin neredeyse her alanında kullanılabilecek çeşitli özelliklerdeki dronelar mevcuttur. Türkiyede bu ihtiyaca kayıtsız kalmadı ve gerekli bütün üst düzey donanımlar ile yerli dronelarla çalışmalara başladı. Mevcut dronelardan farklı olarak üretimi yapılan ve büyük beğeni toplayan yerli araç havada akıllı kalabilme ve yine havadayken akıllı bir şekilde görev değişikliği yapabilmektedir. İnsansız hava araçlarından farklı özelliklere sahip olan TROGON ismindeki yerli drone bünyesinde bulundurduğu hem hava alanlarında hem denizlerde sayısız işlevler yapabilmektedir. Bütün bunların yanında acil durumlar olarak ilan edilebilecek yangın felaketlerinde su baskınlarında çığ düşmelerinde tarımsal alanlar, Haritalama ve güvenlik güçleri için yol güvenliği sağlama gibi durumlarda da görevini başarıyla yerine getirmek için ince detaylarla yapımı tamamlandı.

TROGON DRONE TAM OTONOM GÖREV YAPABİLİR

Özgün ve milli olma hususunda başarılı bir duruş sergileyen üreticiler tam otonom görev yapabilmesi ve yüksek yük kapasitesiyle bütün çetin koşullarda ve operasyonlarda görevini başarıyla yerine getirebilecek bir donanımla geliştirildi. İhtiyaca göre takılıp çıkarılabilecek oldukça kullanışlı kamerasının mevcut olan 12X gündüz kamerasıyla koşulda görev yapabilir. Üretilen İnsansız Hava Araçlarında ki başarılara bir yenisinin eklendiğini söyleyen Lapis Havacılık Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aydın Pehlivan özgün tasarımlar ile oldukça kullanışlı ve dayanıklı araçlar ürettiklerini belirtti.

4 ROTORLU MULTİKOPTER SİSTEM

Yerli ve milli olan Trogon’un 4 rotorlu multikopter sistemini geliştirildiği bilinmektedir. Alanındaki rakiplerinde kilo bazında oldukça ideal olduğunu 1.5 kilogramında olmasıyla ortaya koymuştur. Havada ki kalış süresi olarak kayırlara geçen sayısal bilgi ise 30 dakika olarak tespit edilebilmiş tabletlerde 5 kilometreye kadar bile zamansal veri ve görüntü akışı yapabilmektedir. Akıllı mesaj verme sistemine de sahip olan drone kendi kendini bağımsız olarak kontrol edebilme niteliğine de sahip. Kullanım süresini ayarlayabilen ve buna göre de kendini kontrol edebilen TROGON çevresindekilere anlık olarak kendi durumu hakkında mesaj verebilme durumlarında da başarısı kanıtlanmıştır. Droneların belli alanlardan geçiş izninin olmamasını da göz önünde bulunduran Aydın Pehlivan akıllı geçiş ile yasaklı bölgelerden geçmeyip hedefine ulaşabilecek en yakın mesafeden yoluna devam edebilmektedir.

Diğer yerli hava savunma ürünlerimiz için tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap