İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Savunma Sanayi Kurumları
  3. Türkiye’nin en iyi Savunma Şirketleri Bölüm 3

Türkiye’nin en iyi Savunma Şirketleri Bölüm 3

featured

Kale Havacılık Sanayi Kimdir? Kale Havacılık Sanayi Ne üretir?

Kale Havacılık Sanayi kimdir? Kale havacılık sanayi 1957 yılında kurulmuş bir şirkettir. Şirket  seramik, kimyasal ürünler mayın, ulaşım, enerji, yazılım, robotik ve uzay hizmetleri sunmaktadır,Kale Havacılık Sanayi dünyaca ünlü uçak firması olan Boeing ve Airbus şirketleri için parça üretimi yapmaktadır. 2007 yılında İstanbul Tuzla’da kurdukları modern fabrika ile askeri ve sivil uçaklar için üretim yapmaktadır. Sahip oldukları yetenekli ve yetkin beyin gücü, sürekli eğitimlerle gelişimlerini ve uzmanlaşmalarını sağlamları bu şirkete başarı getirmiştir.

ATEL KİMDİR? ATEL NE ÜRETİR?

ATEL kimdir? Atel ne üretir? ATEL Türk çoğunlukla elektronik ortama odaklanmış bir şirkettir. 1997’de, Ankara’da kurulmuştur ve tam ismi ATEL TEKNOLOJİ VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş,’dir.

ATEL Savunma Sanayi Elektronik Harp ve Karşı Tedbir Sistemleri,

Elektronik Güvenlik ve Haberleşme Sistemleri,

Elektronik Komponent Tedarik ve Dağıtımı,

Mobil Takip Sistemleri  alanlarında uzman bir firmadır ve yerli olarak ülkemize büyük projeler kazandırmıştır. Şirketin ürettiği JAMMER’lar çok kaliteli olup, yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

KATMERCİLER SAVUNMA SANAYİ KİMDİR? KATMERCİLER SAVUNMA SANAYİ NE ÜRETİR?

Katmerciler savunma sanayi 1985 yılında kurulmuştur. Katmerciler savunma sanayi  30’a yakın farklı araç üstü ekipman üretimiyle sektörünün en geniş ürün gamına sahip olan şirket, tek çatı altında anahtar teslim üretim yapmaktadır.

İtfaiye Araçları, Çevre Araçları, Taşıma Araçları, Savunma Sanayine Yönelik Araçlar, İnşaat Sektörüne Yönelik Araçlar ve Özel Ürünlerin tasarım ve üretimi yapan firma Bu ürünler arasında, itfaiyelerden çöp araçlarına, vidanjörlerden kanal açma araçlarına, tankerlerden kurtarma araçlarına kadar üretim yapmaktadır.

Katmerciler savunma sanayi ayrıca zırhı araçlardan olan

  1. HIZIR 4×4
  2. KHAN 4×4
  3. Uzaktan Kumandalı Zırhı Dozer
  4. TOMA gibi ürünler üretmiştir.

 

GİRSAN KİMDİR? GİRSAN NE ÜRETİR?

Girsan yani diğer adıyla Girsan Makina ve Hafif Silah Sanayi Ticaret A.Ş. Türk silah üreticisidir. Çoğunlukla tabanca ve av tüfekleri üretir ve bu ürünleri  sivil, polis ve ordu tarafından dünya çapında kullanılmaktadır. Şirketin merkezi Giresun’dadır.

Şirket’in ürettiği tabancalar çok meşhurdur, hatta o kadar meşhurdur ki  Pakistan’da silah marketlerinde kopyaları bile satılır. ( Rotasız Seyyah)

Aşağıda Girsan yapımı MC R9 Silahına ait video vardır.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap