İlginizi Çekebilir
serhat
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Yerli Ağır Taarruz Helikopteri

Yerli Ağır Taarruz Helikopteri

Yerli ağır taarruz helikopteri üretiliyor, peki ne zaman üretilecek? Aldığımız kaynaklara göre helikopterimiz 4 sene içinde tamamlanacak. Yerli helikopterimiz TUSAS tarafından üretilecek. Taarruz helikopteri kazandığımız tecrübeler doğrultusunda tamamen milli ve yerli imkanlar ile üretilecek olup sınıfında çok başarılı işler çıkaracak. .

Yerli keskin nişancı silahımız için bu sayfayı okuyabilirsiniz.

T129 ATAK Helikopteri’nde kazanılan tecrübeler yeni üretilecek olan helikopterde kullanılacak olup tasarımı da milli ve milli imkanlar ile sağlanacak “Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri Projesi”ne başlanmıştır.

Yerli taarruz helikopterinde T625 Genel Maksat Helikopteri Projesi kapsamında da geliştirilen alt sistemlerde kullanılacak ve bu sayede maliyet düşürülmüş olacak. Yerli taarruz helikopterimiz faydalı yük, modern sistemler yüksek performansa sahip olacak.

Yerli Ağır Taarruz Helikopteri Özellikleri

Helikopter radar güdümlü füze kullanabilecek ki eş zamanlı milli olarak geliştirilecek. Bu füzenin angajmanı METEKSAN tarafından geliştirilen MİLDAR Atış Kontrol Radarı (FCR) tarafından gerçekleştirilecek.

Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’nin; azami 10+ ton kalkış ağırlığına, 20.000 ft servis irtifa tavanına ve azami 314+ km/sa hıza sahip olması planlanıyor. Lançerler hariç 1.2 ton mühimmat taşıma kapasitesinin bulunması, 30 mm top ve hava-hava füzelerinin de kullanılması da planlanıyor. Yerli helikopterimiz hakkında daha fazla bilgi almak için resmi sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap